Kategori arşivi: Digitürk Yardım Rehberi

Digiturk Uydu Alıcısı Kilitlendi

Digiturk Uydu Alıcısı Kilitlenme Sorunu

Uydu alıcısı kilitlenme sorununu ani olarak yaşanan elektrik kesintilerinden kaynaklı olarak yaşarsınız. Yapacağınız basit bir kaç uygulama ile sorunu kolay bir şekilde giderebilecek veya yetkili servis ekiplerinde yardım talebinde bulunmak zorunda kalacaksınız. İlk olarak cihazın fişini çekin, bir süre bekleyin ve bekledikten sonra geri takarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın. Bu sorunu bir daha yaşamamak için TV izlemediğiniz zamanlarda kutunuzu standby’da bırakmanız tavsiye edilmektedir.

Uzaktan Kayıt Nasıl Yapılır?

Digiturk Uzaktan Kayıt Nasıl Yapılır?

Digiturk Uzaktan Kayıt Kolaylığı ile hiç bir yayını kaçırmayı dert etmeyecek ve izlemek istediğiniz içerikleri telefonlarınıza indireceğiniz ücretsiz mobil uygulamalar ile kaydederek sunulan içerikleri eve geldiğiniz zaman dilediğiniz gibi izleyebileceksiniz. Telefonlarınıza indireceğiniz ücretsiz mobil uygulamaları sayesinde her nerede olursanız olun kaçırmak istemediğiniz yayınları kaydederek eve geldiğiniz zaman içerikleri dilediğiniz gibi izleyeceksiniz. 

Uzaktan kayıt için 4 alternatifiniz var: DIGITURK ONLINE İŞLEMLERDEN KAYIT
Digiturk Online İşlemler’de sol tarafta bulunan Uzaktan Kayıt menüsündeki Kanal Kaydet seçeneğinden kayıt talimatı verebilirsiniz. Kayıt talimatı vermek için tıklayınız.

DİLEDİĞİN YERDE UYGULAMASINDAN KAYIT
Dilediğin Yerde uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol üst menüde yer alan  “Rehber” sekmesinden kaydetmek istediğiniz kanal ve programı seçerek uzaktan kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Digiturk Uydu Alıcısının Kayıt Özelliği Kullanma

Digiturk Uydu Alıcısının Kayıt Özelliği Nasıl Kullanılır?

Digiturk Uydu Alıcısının kayıt özelliği sayesinde hiç bir yayını kaçırmayı dert etmeyecek ve uydu alıcısının kayıt özelliğini kullanarak yayınları dilediğiniz zaman keyifli bir şekilde izleyecek ve izlediğiniz içerikler ile eski yayınlara veda ederek ekran başında eğlenceli dakikalar geçireceksiniz.

Kumandanızın üzerindeki “Guide ya da Rehber” tuşuna basarak tüm kanalların yayın akışına erişebilirsiniz. Yayın akışı listesinde kaydetmek istediğiniz programın üzerindeyken kumandanızın  “Rec” tuşuna basarak kayıt işlemi için talimat verebilirsiniz. Kayıt işlemini gerçekleştirirken uydu alıcınızın ekranında “Rec” yazısı görünmekte ve kırmızı kayıt ışığı yanmaktadır.

Kaydettiğiniz programların listesine ise şu şekilde ulaşabilirsiniz:
• Kumandanızın “MENÜ” ya da “OPTS” tuşuna basın, çıkan menüde “Kayıt Listesi”ni seçin
• Açılan menüde “Kayıt Listesi” seçtiğiniz zaman kaydettiğiniz içeriklere, “Planlanmış Kayıtlar” bölümünü seçtiğiniz zamansa henüz kaydedilmemiş ama kayıt talimatı verilmiş içeriklere ulaşabilirsiniz.

Uydu Alıcısı İnternete Nasıl Bağlanır?

Digiturk Uydu Alıcısı İnternete Nasıl Bağlanır?

Digitürk uydu alıcısını internete bağlayarak izlemek istediğiniz filmleri kaydedebilir veya internet üzerinden ek ücret ödeme derdi olmadan bir çok filmi izleyebilirsiniz. Ayrıca uydu alıcınızı internete bağlayarak sosyal medya hesaplarınızı keyifli bir şekilde takip edebilirsiniz.

• Ethernet kablosu üzerinden: İnternet bağlantınızın aktif olduğundan emin olduktan sonra; kablonun bir ucunu uydu alıcınıza, diğer ucunu modeminize bağlayın. Digiturk kurulumu yapılmış olan uydu alıcınızı internete bağladığınızda kullanıma hazırdır.
• Kablosuz erişim noktası üzerinden: Kablosuz erişim noktasını bilgisayarınıza bağlayın. Kullanmış olduğunuz kablo internetinizi, kablosuz erişim noktasına tanıtın. Bu işlemi yaptıktan sonra kablosuz erişim noktasını uydu alıcınıza bağlayın. Böylece uydu alıcınızın internet bağlantısını gerçekleştirmiş olursunuz.
• Elektrik prizine takılan kablosuz erişim noktası üzerinden: Kablosuz erişim noktasını direkt prize takın, ethernet kablosu yardımıyla uydu alıcınıza bağlayın. Diğer kablosuz erişim kutusunu prize takın ve ethernet kablosu yardımıyla modeminize bağlayın. Her iki erişim noktasındaki ışık, yeşile dönünce uydu alıcınız kullanıma hazır olacaktır. Bu yöntemle internet, uydu alıcınıza elektrik hattı üzerinden iletilmektedir.

Digitürk Uydu Alıcısı Kilitlenme

Digitürk Uydu Alıcısı Kilitlenme Sorunu ve Çözümü

Digitürk Uydu Alıcısı Kilitlenme Sorununu genellikle ani olarak yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı yaşarsınız. Bu gibi durumlarda yapacağınız basit bir kaç uygulama ile teknik servis desteğine ihtiyaç duymadan sorunu kolay bir şekilde giderebilir ve ek ücret ödeme derdi olmadan yayınları kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. İlk olarak cihazın fişini çekin ve bir süre bekledikten sonra geri takarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun halen devam ediyorsa cihaz üzerinde yer alan tuşları kullanarak komut vermeyi deneyin. 

Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın. Bu sorunu bir daha yaşamamak için TV izlemediğiniz zamanlarda kutunuzu standby’da bırakmanız tavsiye edilmektedir. Sorunun halen devam etmesi durumunda en yakın yetkili servis ekipleri ile iletişime geçerek yardım talebinde bulunmanız gerekecektir. Arızanın boyutuna göre ya cihaz tamiri sağlanır yada tarafınıza en kısa süre içinde yeni cihaz ulaştırılır.

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorunu ve Çözümü

Bu tür bir sorunu bulunduğunuz bölgedeki hava koşullarından dolayı yaşıyor olabilirsiniz. Eğer kötü hava koşulları hakim değil ise bağlantıdan kaynaklı olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Ekranda “sinyal seviyesinde azalma var” mesajıyla karşılaşırsanız sorunu gidermek için öncelikle Digiturk uydu alıcınızın arkasında takılı olan beyaz anten kablo bağlantısını kontrol ediniz. Eğer bağlantıyla ilgili herhangi bir olumsuzluk görünmüyorsa ikinci adımda “KOLAY KURULUM” yapınız. Aşağıdaki adımları izleyerek Kolay Kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

  •  Kumandanızın “MENÜ” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın,

  •  Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin.

  • Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “OK” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.

  •  Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.

Digitürk Kolay Kurulum Nasıl Yapılır?

Digitürk Kolay Kurulum Nasıl Yapılır?

Digitürk Kolay Kurulum Nasıl Yapılır? sorusunda vereceğimiz bilgiler arasında cevap bularak işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Kolay Kurulum işlemi sayesinde ufak çaplı sorunları basit bir şekilde gidererek teknik servis desteğine ihtiyaç duymayacak ve herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Sinyal kaybı vb. durumlarda kolay kurulum yaparak sorunu giderebilir veya ses ile görüntü sorunlarınıza basit bir şekilde kolay kurulum işlemi sağlayarak sorunu atlatabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

  •  Kumandanızın “Menü” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın,

  •  Yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin,

  •  Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “OK” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum sorununu vereceğimiz adımları takip ederek kolay bir şekilde giderebilir ve yayınları kaldığınız yerden izlemeye keyifle devam edebilirsiniz. İlk olarak bu tür bir sorunu neden yaşadığınıza bir göz atalım; Bu tür bir sorunu bağlantı kablolarından kaynaklı olarak yaşıyor olabilirsiniz. İlk olarak cihazın kablolarına yuvasına tam olarak sıkıştırın ve ardından cihazı kapatarak bir süre bekledikten sonra açın ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun halen devam ediyorsa aşağıdaki adımları izleyerek sorunları gidermeyi deneyebilirsiniz. İzlemeye çalıştığınız kanalın paketiniz dahilinde olduğuna emin olduktan sonra “Kolay Kurulum” yaparak çözüme ulaşabilirsiniz. Kolay Kurulum işlemini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

• Kumandanızın “Menü” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın,
• Yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin,
• Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “OK” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.
• Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.

Digitürk Görüntü ve Ses Alamıyorum

Digitürk Görüntü ve Ses Alamıyorum Sorunu-Çözümü

Digitürk Görüntü ve Ses Alamıyorum Sorununun nedenini ve sorunun çözümünü vereceğimiz adımları takip ederek bulabilirsiniz. Bu tür bir sorunu bağlantı kablolarından kaynaklı olarak yaşıyor olabilirsiniz. Cihaz ile TV arasında yer alan scart veya HDMI kablolarını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Kablolarda meydana gelen boşluklardan dolayı bu tür bir sorunu yaşıyor olmanız muhtemeldir. İlk olarak kabloları yuvasına tam olarak sıkıştırın daha sonra cihazı kapatarak bir süre bekledikten sonra geri açın ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun halen devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulayın.

Uydu alicisindan televizyona giden baglanti kablolarinin (Scart, HDMI) düzgün takili olup olmadigini kontrol ederek uydu alicinizi kapatip tekrar açin. Sorunun devam etmesi durumunda uydu alicinizin güç kablosunu elektrik prizinden çikarin ve sonra tekrar takin. Tüm bu islemler sonrasinda sorun çözülmediyse Digiturk Müsteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardim alabilirsiniz. Yukarida aktarilan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta oldugunuz Digiturk uydu alici, kumanda ya da televizyonun tipine göre degisiklik gösterebilmektedir.

Digitürk TV’de Siyah Ekran Sorunu

Digitürk TV’de Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü

Digitürk TV’de Siyah Ekran Sorununun nedenini ve çözümünün cevabını verdiğimiz bilgiler arasında bulabileceksiniz. Bu tür bir sorunu basit bir kaç nedenden dolayı yaşıyor olabilir ve teknik servis desteğine ihtiyaç duymadan sorunları gidererek yayınları keyifli bir şekilde kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. İlk olarak cihazın bağlantı kablolarını kontrol etmenizi tavsiye ederiz, HDMI veya scart kablosunda meydana gelecek boşluktan dolayı bu tür bir sorunla karşılaşıyor olmanız muhtemeldir. Kabloları yuvasına tam sıkıştırdıktan sonra cihazı kapatarak bir süre bekleyin ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

digiturk-tvde-siyah-ekran

Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın, Televizyonun Digiturk’ün bağlı olduğu input modunda (HDMI, VGA, AV, vb.) olduğundan emin olun. Scart kablosuyla bağlantı sağladıysanız televizyon AV modunda olmalıdır. TV kumandasında yer alan “Source/Kaynak/Input” tuşundan bu ayarı kontrol edebilirsiniz.
Bu kontroller sonrasında uydu alıcınızın açık olduğuna emin olun, ön paneldeki ışıkların yanıyor olması bu kontrol için yeterli olacaktır. Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardım alabilirsiniz.