Aylık arşivler: Nisan 2018

Digiturk E40 / E40-32 Hata Kodu ve Çözümü

Digiturk E40 / E40-32 Hata Kodu Çözümü ve Nedeni

Digiturk E40 / E40-32 Hata Kodu yayınları kaydetmeye çalıştığınız sırada görülen bir hata kodudur. Digiturk E40 / E40-32 Hata Kodu kayıt sırasında görülen bir hata kodu olması ile birlikte kutu hafızasının dolu olduğunu ifade etmektedir. Yayınları kaydedebilmek adına eski kayıtları silebilirsiniz. Kutu hafızası boş olduğu halde bu tür bir hata kodu alıyorsanız sorunu gidermek adına aşağıda verilen adımları takip edebilir veya müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek servis desteği alabilirsiniz.

Kayıt listesi menüsünde, sabit disk üzerinde bulunan boş alan kontrol edilmelidir. Boş alan açabilmek için mevcut kayıtların silinmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda kayıt listesinden silme işlemi yapılmasına rağmen doluluk oranı değişmeyebilir. Bu durumda kayıt listesi menüsünden çıkıp tekrar girdiğinizde sabit disk değeri güncellenecektir.

Digiturk E105-6 Hata Kodu

Digiturk E105-6 Hata Kodu ve Çözümü

Digiturk E105-6 Hata Kodu  geçici sinyal sorununu ifade etmektedir. Geçici sinyal sorunu yaşadığınız zaman Digiturk E105-6 Hata Kodu ile karşılaşmanız olasıdır. Sinyal sorununu bir kaç nedene bağlı olarak yaşıyor olabilirsiniz. Bunlardan bazıları tv ile cihaz arasında yer alan kablolarda meydana gelen boşluk olabilir veya bulunduğunuz bölgedeki kötü hava muhalefetlerinden dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Sorunu gidermek adına aşağıda verilen adımları uygulayabilir veya müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek servis desteği alabilirsiniz.

Kanal değiştirip tekrar kanala geliniz. Kanal üzerinde birkaç dakika bekleyiniz. Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz.Sorun devam ediyor ise Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise bölgenizdeki teknik servisinize başvurunuz.