Aylık arşivler: Aralık 2017

Digiturk E112-37 Hata Kodu ve Nedeni

Digiturk E112-37 Hata Kodu ve Çözümü

Digiturk E112-37 Hata Kodu kanalın kaydedilmesinin engellendiği anlamına gelmektedir. Bazı kanallarda güvenlik kuralları amacıyla yayın kaydı engellenmiştir. Eğer daha önceden kayıt yaptığınız bir kanalda bu hata kodunu alıyorsanız yapılacak basit bir kaç uygulama kapsamında sorunu giderebilir, yayınları izlemeye ve kayıt altına almaya devam edebilirsiniz. Sorunu gidermek için aşağıda verilen adımları izleyebilir veya müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek servis desteği talep edebilirsiniz.

Digiturk servislerinden verilen bazı içeriklerin veya kanalların kaydedilmesi, anlaşmaları gereği engellenmektedir. Bu tür içerikler veya kanallar, PLUS cihazlar ile kaydedilmek istendiğinde, kutu ekranda bu mesajı gösterecektir. Örneğin beIN BOX OFFICE kanallarındaki yayınların kaydedilmesi engellenmektedir. Daha önce kaydettiğiniz bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz.

Digiturk E501 Hata Kodu

Digiturk E501 Hata Kodu ve Nedeni

Digiturk E501 Hata Kodu kayıt sırasında ekranda görülen bir hata kodudur. Kaydettiğiniz yayınları izlemeye çalıştığınız zaman da bu hata kodu ile karşılaşabilirsiniz. Kaydettiğiniz yayının otomatik kayıt silme işlemi ile silindiğini ifade etmektedir. Cihazın hafızası dolduğu takdirde yeni kayıtlara yer açmak için eski kayıtlar otomatik silme işlemi ile silinmektedir. Silinen kayıtların geri getirilmesi mümkün değildir. Cihazını güncel tutmak amacı ile izlemediğiniz içerikleri silmeniz ve kayıt alanı açmanız gerekmektedir. Aşağıda verilen adımları uygulayarak sorunu gidermeyi deneyebilir veya müşteri temsilcilerimiz ile iletişime teknik destek talebinde bulunabilirsiniz. 

Kayıt süresi kısıtlanmış içerikler, süreleri dolduğunda kutunun hafızasından otomatik olarak silinmektedir. Zaman zaman kaydın otomatik silme işlemi devam ederken, kaydedilmiş içerik, kayıt listesinde izlenebilir olarak görünmeye devam edebilir. Süresi dolmuş bu tür kayıtlar izlenmek istendiğinde görülebilen bir hatadır. 

Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Süresi dolan kayıtlar, bir süre sonra kayıt listesinden kaldırılacaktır. Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.