Aylık arşivler: Kasım 2017

Digiturk E130-4 Hatası ve Çözümü

Digiturk E130-4 Hata Kodu ve Nedeni

Digiturk E130-4 Hata Kodunu alıyorsanız kayıt yapmaya çalıştığınız kanalın kaydedilmesi engellenmiş demektir. Genellikle kayıt sırasında görülen bir hata kodudur. Daha önceden kayıt yapılan bir kanalda bu hata kodunu alıyorsanız yapılacak basit bir kaç uygulama kapsamında sorunu giderebilir ve yayınları keyfini çıkartmaya devam edebilirsiniz. Aşağıda verilen adımları uyguladığınız takdirde sorun giderilecektir. Kalıcı olarak devam etmesi durumunda en yakın yetkili servis ekipleri ile iletişime geçerek teknik servis desteği talep edebilirsiniz.

Daha önce kaydettiğiniz bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Kutu açıldığında sorun devam ediyorsa bu kanal, kaydına izin verilmeyen bir kanal olabilir. Kayıt yapılması engellenmiş kanalları öğrenmek için Digiturk Müşteri Hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

Digiturk E44 / E44-32 Hata Kodu

Digiturk E44 / E44-32 Hata Kodu ve Nedeni

Digiturk E44 / E44-32 Hatası şifreleme yapılmaya çalışıldığı zaman görülen bir hata kodudur. Digiturk E44 / E44-32 Hata Kodu geçici şifreleme sorunu ifade etmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere geçici bir sorun olup bir süre beklemeniz veya aşağıda verilen adımları uygulamanız sonrasında düzelecektir. Sorunun düzelmemesi halinde en yakın servis ekiplerinden destek talep edebilir veya müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçerek arıza konusunda bilgi alabilirsiniz. 

Geçici yayın sorunu yaşandığı durumlarda görülebilen bir hatadır. Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz.Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.