Aylık arşivler: Ekim 2017

Digiturk E118-37 Hata Kodu

Digiturk E118-37 Hatası ve Çözümü

Digiturk E118-37 Hata Kodu yayınları kaydetmeye çalıştığınız sırada görülen bir hata kodudur. Bu durumda yapacağınız basit bir kaç uygulama sonrasında sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer daha önceden kayıt yaptığınız bir kanalda bu hata kodunu alıyorsanız aşağıda verilen adımları uygulayarak sorunu giderebilir veya müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek servis desteği isteyebilirsiniz.

Daha önce problem yaşamadığınız bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız ve kontrol sağlayınız. Kutu açıldığında sorun devam ediyorsa bu kanal, zaman öteleme (timeshift) yapılmasına izin verilmeyen bir kanal olabilir. Zaman öteleme (timeshift) yapılması engellenmiş kanalları 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Digiturk E104-29 Hatası ve Çözümü

Digiturk E104-29 Hata Kodu ve Nedeni

Digiturk E104-29 Hatası yayınları kaydetmeye çalıştığınız sırada görülen bir hata kodudur. Kaydı durdurup yeniden başlatmanız durumunda sorun düzelecektir. Kanalın kayıt işlemine devam etmemesi durumunda kaydedilmesi engellenmiş bir kanalda kayıt yapmaya çalışıyorsunuz demektir. Eğer daha önceden kaydedilen bir kanalda bu hata kodunu alıyorsanız aşağıda verilen adımları uygulayarak veya teknik servis ekiplerinden destek talep ederek sorunu giderebilirsiniz. 

Kayıt listesi menüsünden, sabit diskte yeterli boş alan olduğundan emin olunuz. Yeterli boş alan yok ise eski kayıtlarınızı silmeniz gerekir. Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz.  Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.