Aylık arşivler: Eylül 2017

Digiturk E101-3 Hata Kodu

Digiturk E101-3 Hatası ve Çözümü

Digiturk E101-3 Hatası geçici şifreleme sorununu ifade etmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere geçici bir sorun olup bir süre beklemeniz durumunda sorun düzelecektir. Eğer beklemenize rağmen sorun düzelmediyse aşağıda verilen adımları uygulayarak veya müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek sorunun çözümünü talep edebilirsiniz. 

Kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Sorun devam ediyor ise Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.

Digiturk E42 / E42-32 Hata Kodu

Digiturk E42 / E42-32 Hatası ve Çözümü

Digiturk E42 / E42-32 Hatası pin kodunu girmeniz gerektiğini ifade etmektedir. Bazı durumlarda pin kodunu girmediğiniz zaman bu hata kodu ile karşılaşmanız olasıdır. Bu gibi durumlarda yapacağınız basit bir kaç uygulama kapsamında sorunu kolay bir şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. Yetişkin kanallarında, kullanıcı tarafından kilitlenmiş olan kanallarda ve/veya şifre girme hakkınız kalmadığı (PIN kodu bloke olduğunda) durumlarda görülebilen bir hatadır.

Şifreyi bilmiyorsanız veya şifre girme hakkınız tükendi ise, çözüm sinyali göndererek PIN kodunuzu sıfırlayabilirsiniz. Çözüm sinyali hata alınan kanal üzerindeyken gönderilmelidir. PIN kodu sıfırlama işleminden sonra şifreniz “0000” olarak güncellenecektir. Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.