Aylık arşivler: Temmuz 2017

Digiturk E201 Hatası ve Çözümü

Digiturk E201 Hata Kodu ve Nedeni

Digiturk E201 Hatası zaman öteleme yani yayınlarda ileri veya geri sarma işleminin yapılamadığını belirtmektedir. Eğer plus servisi abonesi değilseniz bu tür özellikleri kullanamayacağınız anlamına gelmektedir.  Müşteri hizmetler ile iletişime geçerek veya aşağıda verilen adımları takip ederek sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. 

Yayın kaynaklı geçici bir problem nedeniyle, zaman öteleme yapılamadığında görülebilen bir hatadır. Kanal değiştirip bir süre sonra tekrar deneyiniz. Daha önce problem yaşamadığınız bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz.Tüm işlemler yapılmasına rağmen sorun hala çözülmedi ise 0 212 473 73 73 Digiturk Müşteri Hizmetlerine ulaşarak teknik destek talep ediniz.

Digiturk E135-4 Hata Kodu

Digiturk E135-4 Hatası ve Çözümü

Kaydedilmesi engellenen kanallarda kayıt yapmaya çalıştığınız zaman Digiturk E135-4 Hata Kodunu almanız normaldir. Verdiğimiz hizmetler kapsamında aşağıda verilen adımları uygulayarak sorunu kolay bir şekilde gidererek yayınların tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Digiturk servislerinden verilen bazı içeriklerin veya kanalların kaydedilmesi veya zaman öteleme (timeshift) yapılması anlaşmaları gereği engellenmektedir. Bu tür içerikler veya kanallar, PLUS cihazlar ile kaydedilmek istendiğinde, kutu ekranda bu mesajı gösterecektir. Örneğin; beINBOX OFFICE kanallarındaki yayınların kaydedilmesi engellenmektedir. Daha önce kaydettiğiniz bir kanal için bu hatayı alıyorsanız kutunuzun elektrik fişini çıkarıp tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz.