Aylık arşivler: Şubat 2017

Digiturk E132-4 Hatası

Digiturk E132-4 Hatası ve Çözümü

Plus kanallarını ve içeriklerini kapsayan kanalları açmaya çalıştığınız zaman bu tür bir hata ile karşılaşmanız muhtemeldir. Eğer üyeliğinizin kapsadığı bir kanalda bu hatayı alıyorsanız müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Digiturk Plus servisleri aboneliğiniz varsa kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. Sorun devam ediyor ise kayıt özelliğini kullanmak için gerekli olan aboneliğiniz sonlanmış olabilir. Üyelik bilgilerinizi kontrol etmek için online işlemler sayfasına buradan ulaşabilirsiniz veya Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Digiturk Uydu Alıcısı Kilitlendi

Digiturk Uydu Alıcısı Kilitlenme Sorunu

Uydu alıcısı kilitlenme sorununu ani olarak yaşanan elektrik kesintilerinden kaynaklı olarak yaşarsınız. Yapacağınız basit bir kaç uygulama ile sorunu kolay bir şekilde giderebilecek veya yetkili servis ekiplerinde yardım talebinde bulunmak zorunda kalacaksınız. İlk olarak cihazın fişini çekin, bir süre bekleyin ve bekledikten sonra geri takarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın. Bu sorunu bir daha yaşamamak için TV izlemediğiniz zamanlarda kutunuzu standby’da bırakmanız tavsiye edilmektedir.

Uzaktan Kayıt Nasıl Yapılır?

Digiturk Uzaktan Kayıt Nasıl Yapılır?

Digiturk Uzaktan Kayıt Kolaylığı ile hiç bir yayını kaçırmayı dert etmeyecek ve izlemek istediğiniz içerikleri telefonlarınıza indireceğiniz ücretsiz mobil uygulamalar ile kaydederek sunulan içerikleri eve geldiğiniz zaman dilediğiniz gibi izleyebileceksiniz. Telefonlarınıza indireceğiniz ücretsiz mobil uygulamaları sayesinde her nerede olursanız olun kaçırmak istemediğiniz yayınları kaydederek eve geldiğiniz zaman içerikleri dilediğiniz gibi izleyeceksiniz. 

Uzaktan kayıt için 4 alternatifiniz var: DIGITURK ONLINE İŞLEMLERDEN KAYIT
Digiturk Online İşlemler’de sol tarafta bulunan Uzaktan Kayıt menüsündeki Kanal Kaydet seçeneğinden kayıt talimatı verebilirsiniz. Kayıt talimatı vermek için tıklayınız.

DİLEDİĞİN YERDE UYGULAMASINDAN KAYIT
Dilediğin Yerde uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol üst menüde yer alan  “Rehber” sekmesinden kaydetmek istediğiniz kanal ve programı seçerek uzaktan kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.

Digiturk Uydu Alıcısının Kayıt Özelliği Kullanma

Digiturk Uydu Alıcısının Kayıt Özelliği Nasıl Kullanılır?

Digiturk Uydu Alıcısının kayıt özelliği sayesinde hiç bir yayını kaçırmayı dert etmeyecek ve uydu alıcısının kayıt özelliğini kullanarak yayınları dilediğiniz zaman keyifli bir şekilde izleyecek ve izlediğiniz içerikler ile eski yayınlara veda ederek ekran başında eğlenceli dakikalar geçireceksiniz.

Kumandanızın üzerindeki “Guide ya da Rehber” tuşuna basarak tüm kanalların yayın akışına erişebilirsiniz. Yayın akışı listesinde kaydetmek istediğiniz programın üzerindeyken kumandanızın  “Rec” tuşuna basarak kayıt işlemi için talimat verebilirsiniz. Kayıt işlemini gerçekleştirirken uydu alıcınızın ekranında “Rec” yazısı görünmekte ve kırmızı kayıt ışığı yanmaktadır.

Kaydettiğiniz programların listesine ise şu şekilde ulaşabilirsiniz:
• Kumandanızın “MENÜ” ya da “OPTS” tuşuna basın, çıkan menüde “Kayıt Listesi”ni seçin
• Açılan menüde “Kayıt Listesi” seçtiğiniz zaman kaydettiğiniz içeriklere, “Planlanmış Kayıtlar” bölümünü seçtiğiniz zamansa henüz kaydedilmemiş ama kayıt talimatı verilmiş içeriklere ulaşabilirsiniz.

Uydu Alıcısı İnternete Nasıl Bağlanır?

Digiturk Uydu Alıcısı İnternete Nasıl Bağlanır?

Digitürk uydu alıcısını internete bağlayarak izlemek istediğiniz filmleri kaydedebilir veya internet üzerinden ek ücret ödeme derdi olmadan bir çok filmi izleyebilirsiniz. Ayrıca uydu alıcınızı internete bağlayarak sosyal medya hesaplarınızı keyifli bir şekilde takip edebilirsiniz.

• Ethernet kablosu üzerinden: İnternet bağlantınızın aktif olduğundan emin olduktan sonra; kablonun bir ucunu uydu alıcınıza, diğer ucunu modeminize bağlayın. Digiturk kurulumu yapılmış olan uydu alıcınızı internete bağladığınızda kullanıma hazırdır.
• Kablosuz erişim noktası üzerinden: Kablosuz erişim noktasını bilgisayarınıza bağlayın. Kullanmış olduğunuz kablo internetinizi, kablosuz erişim noktasına tanıtın. Bu işlemi yaptıktan sonra kablosuz erişim noktasını uydu alıcınıza bağlayın. Böylece uydu alıcınızın internet bağlantısını gerçekleştirmiş olursunuz.
• Elektrik prizine takılan kablosuz erişim noktası üzerinden: Kablosuz erişim noktasını direkt prize takın, ethernet kablosu yardımıyla uydu alıcınıza bağlayın. Diğer kablosuz erişim kutusunu prize takın ve ethernet kablosu yardımıyla modeminize bağlayın. Her iki erişim noktasındaki ışık, yeşile dönünce uydu alıcınız kullanıma hazır olacaktır. Bu yöntemle internet, uydu alıcınıza elektrik hattı üzerinden iletilmektedir.

Digitürk Uydu Alıcısı Kilitlenme

Digitürk Uydu Alıcısı Kilitlenme Sorunu ve Çözümü

Digitürk Uydu Alıcısı Kilitlenme Sorununu genellikle ani olarak yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı yaşarsınız. Bu gibi durumlarda yapacağınız basit bir kaç uygulama ile teknik servis desteğine ihtiyaç duymadan sorunu kolay bir şekilde giderebilir ve ek ücret ödeme derdi olmadan yayınları kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. İlk olarak cihazın fişini çekin ve bir süre bekledikten sonra geri takarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun halen devam ediyorsa cihaz üzerinde yer alan tuşları kullanarak komut vermeyi deneyin. 

Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve sonra tekrar takın. Bu sorunu bir daha yaşamamak için TV izlemediğiniz zamanlarda kutunuzu standby’da bırakmanız tavsiye edilmektedir. Sorunun halen devam etmesi durumunda en yakın yetkili servis ekipleri ile iletişime geçerek yardım talebinde bulunmanız gerekecektir. Arızanın boyutuna göre ya cihaz tamiri sağlanır yada tarafınıza en kısa süre içinde yeni cihaz ulaştırılır.