Aylık arşivler: Ocak 2017

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma

Digiturk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorunu ve Çözümü

Bu tür bir sorunu bulunduğunuz bölgedeki hava koşullarından dolayı yaşıyor olabilirsiniz. Eğer kötü hava koşulları hakim değil ise bağlantıdan kaynaklı olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Ekranda “sinyal seviyesinde azalma var” mesajıyla karşılaşırsanız sorunu gidermek için öncelikle Digiturk uydu alıcınızın arkasında takılı olan beyaz anten kablo bağlantısını kontrol ediniz. Eğer bağlantıyla ilgili herhangi bir olumsuzluk görünmüyorsa ikinci adımda “KOLAY KURULUM” yapınız. Aşağıdaki adımları izleyerek Kolay Kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

  •  Kumandanızın “MENÜ” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın,

  •  Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin.

  • Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “OK” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.

  •  Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.

Digitürk Kolay Kurulum Nasıl Yapılır?

Digitürk Kolay Kurulum Nasıl Yapılır?

Digitürk Kolay Kurulum Nasıl Yapılır? sorusunda vereceğimiz bilgiler arasında cevap bularak işlemlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Kolay Kurulum işlemi sayesinde ufak çaplı sorunları basit bir şekilde gidererek teknik servis desteğine ihtiyaç duymayacak ve herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Sinyal kaybı vb. durumlarda kolay kurulum yaparak sorunu giderebilir veya ses ile görüntü sorunlarınıza basit bir şekilde kolay kurulum işlemi sağlayarak sorunu atlatabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek işleminizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

  •  Kumandanızın “Menü” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın,

  •  Yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin,

  •  Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “OK” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum Sorunu ve Çözümü

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum sorununu vereceğimiz adımları takip ederek kolay bir şekilde giderebilir ve yayınları kaldığınız yerden izlemeye keyifle devam edebilirsiniz. İlk olarak bu tür bir sorunu neden yaşadığınıza bir göz atalım; Bu tür bir sorunu bağlantı kablolarından kaynaklı olarak yaşıyor olabilirsiniz. İlk olarak cihazın kablolarına yuvasına tam olarak sıkıştırın ve ardından cihazı kapatarak bir süre bekledikten sonra açın ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun halen devam ediyorsa aşağıdaki adımları izleyerek sorunları gidermeyi deneyebilirsiniz. İzlemeye çalıştığınız kanalın paketiniz dahilinde olduğuna emin olduktan sonra “Kolay Kurulum” yaparak çözüme ulaşabilirsiniz. Kolay Kurulum işlemini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

• Kumandanızın “Menü” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın,
• Yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin,
• Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “OK” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.
• Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.